Multiply decimals

Multiply decimals

Assessment

Flashcard

Mathematics

5th Grade

Hard

Created by

Quizizz Content

FREE Resource

Student preview

quiz-placeholder

10 questions

Show all answers

1.

FLASHCARD QUESTION

Front

8.65 x 4

Back

34.6

2.

FLASHCARD QUESTION

Front

Jennifer bought 3.4 pounds of apples at $.89 per pound. How much did she pay?

Back

$3.03

3.

FLASHCARD QUESTION

Front

$4.25 x 3.1

Back

13.175

4.

FLASHCARD QUESTION

Front

3.57 x 4.6

Back

16.422

5.

FLASHCARD QUESTION

Front

0.42  x 100

Back

42

6.

FLASHCARD QUESTION

Front

0.2 x 0.8

Back

0.16

7.

FLASHCARD QUESTION

Front

45.1 x 7

Back

315.7

Create a free account and access millions of resources

Create resources
Host any resource
Get auto-graded reports
or continue with
Microsoft
Apple
Others
By signing up, you agree to our Terms of Service & Privacy Policy
Already have an account?