Life Skills Level 1 Unit 2: Understanding a menu

Life Skills Level 1 Unit 2: Understanding a menu

Assessment

Flashcard

Specialty

KG - 12th Grade

Hard

Created by

Quizizz Content

FREE Resource

Student preview

quiz-placeholder

22 questions

Show all answers

1.

FLASHCARD QUESTION

Front

How much is a Cheese Plate?

Back

$7.00

2.

FLASHCARD QUESTION

Front

How much is Chips & Salsa?

Back

$4.95

3.

FLASHCARD QUESTION

Front

How much are chicken wings?

Back

$6.50

4.

FLASHCARD QUESTION

Front

Do you see mozzarella sticks as an appetizer?

Back

no

5.

FLASHCARD QUESTION

Front

How much are veggies and dip?

Back

$3.25

6.

FLASHCARD QUESTION

Front

How much is Steak?

Back

$11.50

7.

FLASHCARD QUESTION

Front

How much are spaghetti and meatballs?

Back

$8.00

Create a free account and access millions of resources

Create resources
Host any resource
Get auto-graded reports
or continue with
Microsoft
Apple
Others
By signing up, you agree to our Terms of Service & Privacy Policy
Already have an account?