3. Sınıf Paralar

3. Sınıf Paralar

3rd Grade

25 Qs

quiz-placeholder

Similar activities

değerlendirme

değerlendirme

3rd Grade

20 Qs

15.05.2020 Değerlendirme Çalışması

15.05.2020 Değerlendirme Çalışması

3rd Grade

20 Qs

3. sınıf paralarımız saatler

3. sınıf paralarımız saatler

3rd Grade

25 Qs

Kazanım Değerlendirme 2

Kazanım Değerlendirme 2

3rd Grade

21 Qs

MADENİ PARALARIMIZ

MADENİ PARALARIMIZ

2nd - 3rd Grade

20 Qs

Uzaktan Eğitim 1.Hafta 3.Sınıf Konu Testleri/Eba/E. A.

Uzaktan Eğitim 1.Hafta 3.Sınıf Konu Testleri/Eba/E. A.

3rd Grade

20 Qs

3. Karışık Sorular

3. Karışık Sorular

3rd Grade

20 Qs

MATEMATİK DENEME

MATEMATİK DENEME

3rd Grade

20 Qs

3. Sınıf Paralar

3. Sınıf Paralar

Assessment

Quiz

Mathematics

3rd Grade

Easy

Created by

Umut Öğretmen

Used 578+ times

FREE Resource

25 questions

Show all answers

1.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

3 mins • 1 pt

Media Image

Annem kilogramı 6 lira olan muzdan 9 kg aldı kaç lira ödemelidir ?

15

63

54

2.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

3 mins • 1 pt

Babamla mağazada fiyatı 60 lira olan gömlek ile 40 lira olan kazak aldık. Kasiyere 150 TL verdik. Kaç lira para üstü alırız ?

50

80

100

3.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

3 mins • 1 pt

Media Image

Verilen paraya 35 TL eklersek kaç TL yapar ?

175

125

135

4.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

3 mins • 1 pt

Media Image

Bir ekmek fırını günde 200 liralık ekmek satıyor.Bu fırın 4 günde kaç liralık ekmek satar ?

700

800

900

5.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

3 mins • 1 pt

Media Image

Kaç tane 5 TL, 45 TL eder ?

5

7

9

6.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

3 mins • 1 pt

6 tane 20 TL’den 3 tane 10 TL çıkarsa kaç TL kalır ?

80

90

100

7.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

3 mins • 1 pt

4 tane 25 Kuruş = 1 TL'dir

Doğru

Yanlış

Create a free account and access millions of resources

Create resources
Host any resource
Get auto-graded reports
or continue with
Microsoft
Apple
Others
By signing up, you agree to our Terms of Service & Privacy Policy
Already have an account?