Մաթեմ բ

Մաթեմ բ

1st - 12th Grade

6 Qs

quiz-placeholder

Similar activities

Մաս:Տոկոս:

Մաս:Տոկոս:

1st - 5th Grade

10 Qs

մաթ.4 դաս. Թվի մասը գտնելը

մաթ.4 դաս. Թվի մասը գտնելը

10th Grade

10 Qs

մաթ.4 դաս կոտորակ

մաթ.4 դաս կոտորակ

10th Grade

10 Qs

ԱԸԲ 5

ԱԸԲ 5

5th Grade

10 Qs

Մաթեմատիկա 3

Մաթեմատիկա 3

3rd Grade

10 Qs

Երկրաչափություն 7-1

Երկրաչափություն 7-1

7th Grade

10 Qs

թեստ մաթեմատիկայից

թեստ մաթեմատիկայից

1st - 2nd Grade

10 Qs

Մաթեմատիկա 6 << Տոկոսներ>>

Մաթեմատիկա 6 << Տոկոսներ>>

6th Grade

10 Qs

Մաթեմ բ

Մաթեմ բ

Assessment

Quiz

Mathematics

1st - 12th Grade

Practice Problem

Hard

Created by

Ani Bagdasaryan

Used 1+ times

FREE Resource

AI

Enhance your content in a minute

Add similar questions
Adjust reading levels
Convert to real-world scenario
Translate activity
More...

6 questions

Show all answers

1.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

45 sec • 1 pt

Գաթա պատրաստելու համար Մանեին հարկավոր էր 2կգ ալյուր և 1 ձու: Մեկ գաթան հերիքում էր միայն 5 հոգուն: Մանեին հյուր են գալիս 45 հոգի: Քանի կգ ալյուր է և ձու է հարկավոր Մանեին պատրաստելու իր գաթան:

20 կգ այլուր, 19 ձու

30 կգ այլուր, 8 ձու

18 կգ այլուր, 9 ձու

25 կգ այլուր, 89 ձու

2.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

1 min • 1 pt

Եթե  Անահիտը գնի 3 փունջ ծաղիկ, ապա նրա մոտ  կմնա 200 դրամ, իսկ եթե նա ուզենա գնել 5 փունջ ծաղիկ, ապա նրան պետք կլինի ևս 1000 դրամ։ Որքա՞ն դրամ ունի Անահիտը

1800

2000

1200

2800

3.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

2 mins • 1 pt

Աննան ուներ 12 հավ։  Հավերի կեսը ամեն օր մեկ ձու էին ածում, իսկ մյուս կեսը ամեն երկրորդ օրն էր մեկ ձու ածում։  Չորս շաբաթում բոլոր հավերը միասին քանի՞ ձու կածեն

200

185

182

140

4.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

1 min • 1 pt

Անին գնեց 4 ձու իսկ Գոհարը` 9 ձու: Քանի՞ ձու երկու ընկերուհիները գնեցին միասին։ Ձվերի համար նրանք վճարեցին 1300 դրամ:  Ի՞նչ արժեր մեկ հատ ձու

86

90

350

100

5.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

1 min • 1 pt

Media Image

89

83

81

90

6.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

30 sec • 1 pt

Երկու ձուն եփվում է 10 րոպեում: Քանի՞ րոպեում կեփվի չորս ձուն:

40

10

20

30