Search Header Logo

Willy Brandt

Authored by Petr Sláma

History

8th Grade

Used 5+ times

Willy Brandt
AI

AI Actions

Add similar questions

Adjust reading levels

Convert to real-world scenario

Translate activity

More...

    Content View

    Student View

10 questions

Show all answers

1.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

30 sec • 1 pt

Media Image

Kde se narodil Willy Brandt?

Lübeck, Německo

Berlín, Německo

Frankfurt, Německo

Mnichov, Německo

2.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

30 sec • 1 pt

Ke které politické straně patřil Willy Brandt?

Christian Democratic Union (CDU)

Alternative for Germany (AfD)

Free Democratic Party (FDP)

Sociálně demokratická strana Německa (SPD)

3.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

30 sec • 1 pt

V kterém roce se stal Willy Brandt kancléřem Západního Německa?

1955

1972

1969

1981

4.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

30 sec • 1 pt

Media Image

Jak byla známa politika, kterou prosazoval Willy Brandt?

Marshall Plan

Perestroika

Glasnost

Ostpolitik

5.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

30 sec • 1 pt

Media Image

Za jaký úspěch byl Willy Brandt v roce 1971 oceněn Nobelovou cenou za mír?

Snahy o podporu jaderného odzbrojení

Snahy o dosažení smíru mezi Západním Německem a zeměmi Východní Evropy

Snahy o boj proti změně klimatu

Snahy o podporu globálního hospodářského rozvoje

6.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

30 sec • 1 pt

Jak se jmenovala autobiografie napsaná Willy Brandtem?

Moje cesta do Berlína

Vzpomínky kancléře

Umění diplomacie

Cesta časem

7.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

30 sec • 1 pt

Jaký byl význam Willyho Brandtova Ostpolitiku?

Jeho cílem bylo zlepšit vztahy s Východním Německem a Východní Evropou.

Zaměřoval se na posílení vztahů se Jižní Amerikou.

Jeho cílem bylo navázat vojenské spojenectví s Západní Evropou.

Snažil se zvýšit napětí se Sovětským svazem.

Access all questions and much more by creating a free account

Create resources

Host any resource

Get auto-graded reports

Google

Continue with Google

Email

Continue with Email

Microsoft

Continue with Microsoft

or continue with

Facebook

Facebook

Apple

Apple

Others

Others

Already have an account?