Wayground logo

Free Printable Worksheets

Font size

S
M
L
XL
Worksheets

ТУРНИР - ФИЗИКА

Total questions: 20

Worksheet time: 10mins

Name
Class
Date
1.

Термодинамиканың бірінші заңы қандай заң негізінде алынған?

a)

Импульстің сақталу заңы

b)

Ньютонның бірінші заңы

c)

Ньютонның екінші заңы

d)

Энергияның сақталу заңы

e)

Масса мен энергияның байланыс заңы негізінде

2.

Ішкі энергияның өзгерісі 20 кДж, ал сыртқы күштерге қарсы 12 кДж жұмыс істесе, газға берілген жылу мөлшері:

a)

20 кДж

b)

10 кДж

c)

6 кДж

d)

12 кДж

e)

32 кДж

3.

Термодинамиканың жүйеге Q = 2000 Дж жылу мөлшері берілген. Егер газ сыртқы күштерге қарсы А = 500 Дж жұмыс жасаса, онда жүйенің ішкі энергиясы:

a)

1,5 кДж-ге кемиді

b)

2,5 кДж - ге кемиді

c)

1,5 кДж - ге артады

d)

2,5 кДж-ге кемиді

e)

өзгермейді

4.

Ішкі энергияның өзгерісі 20 кДж, ал сыртқы күштерге қарсы газ 12 кДж жұмыс істесе, газға берілген жылу мөлшері:

a)

20 кДж

b)

10 кДж

c)

6 кДж

d)

12 кДж

e)

32 кДж

5.

Ішкі энергияның өзгерісі 15 кДж, ал сыртқы күштерге газ 5 кДж жұмыс істесе, газға берілген жылу мөлшері:

a)

10 кДж

b)

20 кДж

c)

6 кДж

d)

12 кДж

e)

32 кДж

6.

27°С температурадағы 12 моль гелийдің ішкі энергия өзгерісі: (R = 8,31 Дж/К∙моль )

a)

≈ 45 кДж

b)

≈ 0,45 кДж

c)

≈ 450 кДж

d)

≈ 0,045 кДж

e)

≈ 4500 кДж

7.

10 моль біратомды идеал газдың 270C температурадағы ішкі энергиясы: (R = 8,31 Дж/К∙моль)

a)

37,4 кДж

b)

374 кДж

c)

0,374 кДж

d)

0

e)

0,0374 кДж

8.

Изотермиялық процесте газға Q жылу мөлшері берілсе газдың істейтін жұмысы:

a)

A = Q

b)

Q < A

c)

Q > A

d)

A<< Q

e)

A = 0

9.

Газ адиабаталық жолмен сығылғанда 750 Дж жұмыс жасалса, оның ішкі энергиясының өзгерісі:

a)

375 Дж

b)

0

c)

605 Дж

d)

950 Дж

e)

-750 Дж

10.

Изотермиялық ұлғаю кезінде газ 2,3 кДж жұмыс жасаған болса, оған берілетін жылу мөлшері:

a)

4,6 кДж

b)

460 кДж

c)

0

d)

2,3 кДж

e)

230 кДж

11.

Газ адиабаталық жолмен ұлғайғанда 200 Дж жұмыс істеді. Оның ішкі энергиясының өзгерісі:

a)

400 Дж

b)

200 Дж

c)

- 200 Дж

d)

0

e)

- 400 Дж

12.

Егер 400 Дж жұмыс атқарылғанда сутек газының температурасы 250 К-нен 680 К-ге көтерілсе, цилиндр поршені астындағы сутек массасы: (М = 2∙10-3 кг/моль, R = 8,31 Дж/К∙моль )

a)

2,2 г

b)

22 г

c)

0,22 г

d)

220 г

e)

2200 г

13.

Газдың бір киломолі изобаралық ұлғайып 831 кДж жұмыс атқарады. Бастапқыда газ температурасы Т1= 300 К болса, ұлғаюдан кейін газдың температурасы: (R = 8,31 Дж/К∙моль )

a)

400 К

b)

300 К

c)

200 К

d)

100 К

e)

500 К

14.

200C температурадан 500C-қа дейін изобаралық қыздырғанда газ 2,5 кДж жұмыс атқарады. Осы процеске қатысқан молекулалар саны: (NA = 6∙10^23 моль-1 ; R = 8,31 Дж/К∙моль )

a)

6∙10^24

b)

6∙10^21

c)

6∙10^20

d)

6∙10^25

e)

6∙10^22

15.

Судың мольдік массасы 0,018 кг/моль. Судың бір тамшысында 1020 молекула болса, тамшының массасы: (NА = 6×1023 моль-1 )

a)

3·10^-6 кг

b)

2·10^4 кг

c)

3·10^2 кг

d)

3·10^6 кг

e)

3·10^-3 кг

16.

Газды изобаралық жолмен қыздырғанда 270 Дж жұмыс істелді. Газ ұлғайып, оның көлемі 2∙10^-3 м3 шамаға артты. Газдың қысымы:

a)

150 кПа

b)

135 кПа

c)

200 кПа

d)

600 кПа

e)

500 кПа

17.

20 моль газы бар, баллондагы газ молекулаларының саны: (NA = 6∙10^23 моль-1 )

a)

150∙10^24

b)

60∙10^21

c)

120∙10^23

d)

12000∙10^23

e)

120∙10^22

18.

Бетінің ауданы 20 см2 затқа қалыңдығы 1 мм күміс жалатылды. Күміс қабатындагы атом саны: (pкүміс = 10500 кг/м3 ; M(Ag) = 108∙10^-3 кг/моль; NA = 6∙10^23моль-1 )

a)

180∙10^24

b)

600∙10^21

c)

100∙10^23

d)

140∙10^23

e)

11,7∙10^22

19.

Көлемі 2 м3 , ішкі энергиясы 450 кДж бір атомды идеал газ молекулаларының түсіретін қысымы:

a)

225 кПа

b)

150 кПа

c)

2000 кПа

d)

650 кПа

e)

550 кПа

20.

50 моль көмір қышқыл газының массасы: (M(CO2) = 44·10^-3 кг/моль)

a)

1,1 кг

b)

2,5 кг

c)

1,8 кг

d)

2,2 кг

e)

3 кг