Multiplying Decimals

Multiplying Decimals

Assessment

Flashcard

Mathematics

6th Grade

Hard

Created by

Quizizz Content

FREE Resource

Student preview

quiz-placeholder

3 questions

Show all answers

1.

FLASHCARD QUESTION

Front

Oliver bought 7 bags of candy. Each bag costs $1.50. How much money did he have to pay?

Back

$10.50

2.

FLASHCARD QUESTION

Front

Jackie earns $8.95 per hour. This week she worked 7.5 hours. How much did she earn this week?

Back

$67.13

3.

FLASHCARD QUESTION

Front

Sarah jogged 4.8 miles each day for 22 days last month. How many miles did Sarah jog in total?

Back

105.6 miles