KUIZ RPH CPD JPN/PPD TS25 2019

KUIZ RPH CPD JPN/PPD TS25 2019

University

12 Qs

quiz-placeholder

Similar activities

Hari ke-1 Ta'aruf UNIDA 2022

Hari ke-1 Ta'aruf UNIDA 2022

University

10 Qs

Goes To School 2

Goes To School 2

10th Grade - Professional Development

10 Qs

3.17 PENILAIAN HASIL MOCK-UP ATAU MODEL

3.17 PENILAIAN HASIL MOCK-UP ATAU MODEL

7th Grade - University

10 Qs

Tax Goes to School

Tax Goes to School

University

15 Qs

TINGKAHLAKU SEKSUALITI

TINGKAHLAKU SEKSUALITI

1st Grade - Professional Development

10 Qs

PSA XIII Genap Motor Stepper

PSA XIII Genap Motor Stepper

11th Grade - University

10 Qs

Makrab Pasnine 2019 (Part 1)

Makrab Pasnine 2019 (Part 1)

KG - University

10 Qs

FAMOUS

FAMOUS

University - Professional Development

13 Qs

KUIZ RPH CPD JPN/PPD TS25 2019

KUIZ RPH CPD JPN/PPD TS25 2019

Assessment

Quiz

Other

University

Practice Problem

Medium

Created by

Ridzwan Mahmud

Used 76+ times

FREE Resource

AI

Enhance your content in a minute

Add similar questions
Adjust reading levels
Convert to real-world scenario
Translate activity
More...

12 questions

Show all answers

1.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

20 sec • 1 pt

Berikut adalah kenyataan berkaitan penyediaan RPH mengikut SPI Bil.3/1999, KECUALI

Objektif Pembelajaran
Bidang pembelajaran
Aktiviti mencapai objektif
Sejauhmana objektif dicapai

2.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

10 sec • 1 pt

Berdasarkan borang pencerapan skpmg2 standard 4, apakah aspek yang dinyatakan pada bahagian 4.1 ?

Guru Sebagai Pendorong
Guru Sebagai Perancang
Guru Sebagai Pengawal
Guru Sebagai Penilai

3.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

20 sec • 1 pt

Yang manakah di antara berikut, BUKAN merupakan TUMS (Tindakan untuk mencapai standard) bagi aspek Guru Sebagai Perancang.

Menyediakan RPH
Menentukan kaedah pentaksiran
Menyediakan sumber pendidikan
Memastikan semua murid mempunyai alat tulis

4.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

20 sec • 1 pt

Antara berikut yang manakah prinsip dalam penulisan objektif yang baik mengikut Model ABCD

Audience, Becareful, Content, Degree
Audience, Behaviour, Component, Degree
Audio, Behaviour, Content, Degree
Audience, Behaviour, Content, Degree

5.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

20 sec • 1 pt

Berikut merupakan perkataan yang menimbulkan tafsiran implisit (abstrak) sekiranya digunakan di dalam penulisan objektif RPH.

MENULIS
MELAFAZ
MENGHAYATI
MENGHURAIKAN

6.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

20 sec • 1 pt

Dalam proses PdPc, bahagian ini merupakan bahagian terpenting dalam proses PdPc.......

Pemula (Starter)
Aktiviti Utama (Main Activities)
Penutup (Plenary)
Pengukuhan dan Pengayaan

7.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

20 sec • 1 pt

Aspek AUDIEN bagi penulisan objektif mengikut Model ABCD, merujuk kepada........

Aras
Standard Pembelajaran
Standard Kandungan
Murid / Pelajar

Create a free account and access millions of resources

Create resources

Host any resource

Get auto-graded reports

Google

Continue with Google

Email

Continue with Email

Classlink

Continue with Classlink

Clever

Continue with Clever

or continue with

Microsoft

Microsoft

Apple

Apple

Others

Others

Already have an account?