Problemes amb sistemes

Quiz
•
Mathematics
•
7th - 10th Grade
•
Hard
Antoni Bancells
Used 2+ times
FREE Resource
20 questions
Show all answers
1.
MULTIPLE CHOICE QUESTION
2 mins • 1 pt
A classe hi ha 35 alumnes. Ens han regalat 2 bolis a cada noia i un quadern a cada noi. En total són 55 regals, quants nois i noies hi ha? (x nois, y noies)
x+y=55
2x+y=35
x+y=35
2x+y=55
x+y=35
x+2y=55
x+y=55
x+2y=35
2.
MULTIPLE CHOICE QUESTION
2 mins • 1 pt
Un mestressa de casa compra en un supermercat 6 Kg. de cafè i 3 de sucre, per la qual cosa paga 9,20 Euros. Davant l'amenaça de noves pujades, torna l'endemà i compra 1 Kg. de cafè i 10 Kg. de sucre pel que paga 4,96 Euros. Troba el preu de cada article (x cafè, y sucre).
6x+3y=4,96
x+10y=9,20
6x+3y=9,20
x+10y=4,96
3x+6y=4,96
10x+y=9,20
3x+6y=9,20
10x+y=4,96
3.
MULTIPLE CHOICE QUESTION
2 mins • 1 pt
Amb 6,01 Euros. que li ha donat la seva mare en Joan ha comprat 9 paquets de llet sencera i llet semidesnatada per un total de 5,76 Euros. Si el paquet de llet sencera costa 0,69 Euros. i el de semidesnatada 0,54 Euros. Quants paquets ha comprat de cada tipus? (x sencera, y semidesnatada)
x+y=9
0,54x+0,69y=5,76
x+y=5,76
0,54x+0,69y=9
x+y=5,76
0,69x+0,54y=9
x+y=9
0,69x+0,54y=5,76
4.
MULTIPLE CHOICE QUESTION
2 mins • 1 pt
En un lloc de verdures s'han venut 2 Kg de taronges i 5 Kg de patates per 5,02 Euros. i 4 Kg de taronges i 2 Kg de patates per 7,72 Euros. Calcula el preu dels quilograms de taronja i patata (x taronges, y patates).
5x+2y=7,72
2x+4y=5,02
5x+2y=5,02
2x+4y=7,72
2x+5y=7,72
4x+2y=5,02
2x+5y=5,02
4x+2y=7,72
5.
MULTIPLE CHOICE QUESTION
2 mins • 1 pt
El dia de l'estrena d'una pel·lícula es van vendre 600 entrades i es van recaptar 1179 Euros. Si els adults pagaven 2,40 Euros i els nens 0.90 Euros. Quin és el nombre d'adults i nens que van acudir? (x adults, y nens)
x+y=1179
2,40x+0,90y=600
x+y=600
2,40x+0,90y=1179
x+y=600
0,90x+2,40y=1179
x+y=1179
0,90x+2,40y=600
6.
MULTIPLE CHOICE QUESTION
2 mins • 1 pt
En una llibreria han venut 20 llibres a dos preus diferents: uns a 4,81 Euros i uns altres a 7,21 Euros amb els quals han obtingut 115,40 Euros. Quants llibres han venut de cada preu? (x baratos, y cars)
x+y=115,40
4,81x+7,21y=20
x+y=115,40
7,21x+4,81y=20
x+y=20
4,81x+7,21y=115,40
x+y=20
7,21x+4,81y=115,40
7.
MULTIPLE CHOICE QUESTION
2 mins • 1 pt
En una pastisseria es fabriquen dues classes de pastissos. La primera necessita 2'4 Kg de massa i 3 hores d'elaboració. La segona necessita 4 Kg de massa i 2 hores d'elaboració. Calcula el nombre de pastissos elaborats de cada tipus si s'han dedicat 67 hores de treball i 80 Kg de massa (x classe 1, y classe 2).
2,4x+3y=67
4x+2y=80
2,4x+3y=80
4x+2y=67
2,4x+4y=67
3x+2y=80
2,4x+4y=80
3x+2y=67
Create a free account and access millions of resources
Similar Resources on Wayground
20 questions
Repaso Matemáticas 1ºESO

Quiz
•
7th Grade
20 questions
DECIMALES 1º ESO (II)

Quiz
•
7th - 8th Grade
17 questions
Problemas proporcionalidad Directa e Inversa I

Quiz
•
7th Grade
18 questions
Teste

Quiz
•
8th Grade
20 questions
Calculo mental

Quiz
•
10th Grade
20 questions
Redondeo

Quiz
•
10th Grade
20 questions
Repaso Proporcionalidad 1º ESO

Quiz
•
7th - 8th Grade
20 questions
Porcentajes

Quiz
•
6th - 7th Grade
Popular Resources on Wayground
50 questions
Trivia 7/25

Quiz
•
12th Grade
11 questions
Standard Response Protocol

Quiz
•
6th - 8th Grade
11 questions
Negative Exponents

Quiz
•
7th - 8th Grade
12 questions
Exponent Expressions

Quiz
•
6th Grade
4 questions
Exit Ticket 7/29

Quiz
•
8th Grade
20 questions
Subject-Verb Agreement

Quiz
•
9th Grade
20 questions
One Step Equations All Operations

Quiz
•
6th - 7th Grade
18 questions
"A Quilt of a Country"

Quiz
•
9th Grade