Praca domowa - zadania tekstowe

Quiz
•
Mathematics
•
4th Grade
•
Hard
Natalia Kołomyjska
Used 21+ times
FREE Resource
24 questions
Show all answers
1.
FILL IN THE BLANK QUESTION
10 mins • 1 pt
Basia zaoszczędziła na wakacje 94 zł, a Karol o 18 zł więcej. Ile Karol zaoszczędził na wakacje?
Answer explanation
94 + 18 = 112
2.
MULTIPLE CHOICE QUESTION
10 mins • 1 pt
Jaś twierdzi, że w działaniu 20 : 4 ⋅ 5 najpierw wykonujemy dzielenie, a potem mnożenie. Małgosia twierdzi, że najpierw wykonuje się mnożenie, a potem dzielenie. Kto ma rację?
Jaś
Małgosia
Answer explanation
Ten sam typ działań, więc robimy od lewej do prawej.
3.
MULTIPLE CHOICE QUESTION
10 mins • 1 pt
W pewnym odejmowaniu dwóch liczb zdarzył się taki przypadek, że zarówno odjemnik jak i różnica były równe 25. Jaś twierdzi, że odjemna jest w takim razie równa 50. Małgosia uważa, że odjemna jest równa 0. Kto z nich ma rację?
Jaś
Małgosia
Answer explanation
Zgodnie z naszym zadaniem:
25 to odjemnik
25 to różnica
Zatem odjemną jest 50, ponieważ:
50-25=25
4.
MULTIPLE CHOICE QUESTION
10 mins • 1 pt
Kasia, Monika i Kacper poszli zbierać jabłka. Kasia zebrała dwa kosze jabłek po 32 jabłka w każdym koszu. Monika zebrała cztery skrzynki jabłek, a w każdej skrzynce ułożyła po 16 jabłek. Kacper wszystkie zebrane jabłka ułożył w ośmiu rzędach po dziewięć sztuk w każdym rzędzie. Które dziecko zebrało najwięcej jabłek?
Kasia
Monika
Kacper
Wszyscy po tyle samo
Answer explanation
Kasia 2 * 32 = 64
Monika 4 * 16 = 64
Kacper 8 * 9 = 72
5.
MULTIPLE CHOICE QUESTION
10 mins • 1 pt
Pani Maria kupiła w sklepie cztery kubki po 7zł każdy oraz cztery talerze za które zapłaciła łącznie 12zł. Jeśli zapłaciła za zakupy banknotem 100zł, to ile reszty otrzymała?
24zł
60zł
70zł
81zł
Answer explanation
4 kubki po 7zł to 4 * 7zł =28zł
4 talerze za 12zł
100 zł - 28zł - 12zł = 60zł
6.
MULTIPLE CHOICE QUESTION
10 mins • 1 pt
Pan Jacek kupił dwa kartony ryz papieru, po cztery ryzy w każdym kartonie. Ile kosztowała jedna ryza papieru, jeśli Pan Jacek zapłacił 100zł i otrzymał 4zł reszty?
Mniej niż 10zł
12zł
16zł
24zł
Answer explanation
Pan Jacek kupił dwa kartony ryz papieru, po cztery ryzy w każdym kartonie. Zatem kupił:
2 * 4 = 8 ryz papieru
Pan Jacek zapłacił 100zł i otrzymał 4zł reszty. Czyli zapłacił 100zł - 4zł = 96zł
Jedna ryza papieru kosztowała
96zł : 8 = 12zł
7.
FILL IN THE BLANK QUESTION
10 mins • 1 pt
W czasie wakacji Łukasz był na obozie 15 dni, a u babci o 8 dni dłużej. Ile dni Łukasz był u babci?
Answer explanation
Ile dni dłużej sugeruje dodawanie, zatem
15 + 8 = 23
Create a free account and access millions of resources
Similar Resources on Wayground
20 questions
Matematyka kl.2

Quiz
•
1st - 6th Grade
20 questions
Ułamki dziesiętne - kl.4

Quiz
•
4th - 5th Grade
20 questions
Pole, obwód kwadratu i prostokąta [1]

Quiz
•
4th - 8th Grade
20 questions
klasa 4 jednostki monetarne, długości, masy i system rzymski

Quiz
•
4th Grade
27 questions
Zadania matematyczne

Quiz
•
1st - 6th Grade
20 questions
Dodawanie i odejmowanie

Quiz
•
1st - 5th Grade
22 questions
Zamiana jednostek

Quiz
•
4th Grade
20 questions
Mnożenie i dzielenie do 30

Quiz
•
2nd Grade - University
Popular Resources on Wayground
50 questions
Trivia 7/25

Quiz
•
12th Grade
11 questions
Standard Response Protocol

Quiz
•
6th - 8th Grade
11 questions
Negative Exponents

Quiz
•
7th - 8th Grade
12 questions
Exponent Expressions

Quiz
•
6th Grade
4 questions
Exit Ticket 7/29

Quiz
•
8th Grade
20 questions
Subject-Verb Agreement

Quiz
•
9th Grade
20 questions
One Step Equations All Operations

Quiz
•
6th - 7th Grade
18 questions
"A Quilt of a Country"

Quiz
•
9th Grade