Praca domowa - zadania tekstowe

Praca domowa - zadania tekstowe

4th Grade

24 Qs

quiz-placeholder

Similar activities

% klasa 3 zsz (25 min.)

% klasa 3 zsz (25 min.)

1st - 6th Grade

20 Qs

Zamiana jednostek

Zamiana jednostek

4th Grade

22 Qs

Równania - praca kontrolna z działu kl.7

Równania - praca kontrolna z działu kl.7

1st - 8th Grade

24 Qs

Konkurs - klasa 4

Konkurs - klasa 4

4th Grade

20 Qs

Mnożenie i dzielenie do 30

Mnożenie i dzielenie do 30

2nd Grade - University

20 Qs

Procent liczby, procent i ułamek, diagram procentowy.

Procent liczby, procent i ułamek, diagram procentowy.

1st - 5th Grade

20 Qs

ułamki dziesiętne

ułamki dziesiętne

1st - 5th Grade

19 Qs

Procenty

Procenty

1st - 6th Grade

20 Qs

Praca domowa - zadania tekstowe

Praca domowa - zadania tekstowe

Assessment

Quiz

Mathematics

4th Grade

Hard

Created by

Natalia Kołomyjska

Used 21+ times

FREE Resource

24 questions

Show all answers

1.

FILL IN THE BLANK QUESTION

10 mins • 1 pt

Basia zaoszczędziła na wakacje 94 zł, a Karol o 18 zł więcej. Ile Karol zaoszczędził na wakacje?

Answer explanation

94 + 18 = 112

2.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

10 mins • 1 pt

Jaś twierdzi, że w działaniu 20 : 4 ⋅ 5 najpierw wykonujemy dzielenie, a potem mnożenie. Małgosia twierdzi, że najpierw wykonuje się mnożenie, a potem dzielenie. Kto ma rację?

Jaś

Małgosia

Answer explanation

Ten sam typ działań, więc robimy od lewej do prawej.

3.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

10 mins • 1 pt

W pewnym odejmowaniu dwóch liczb zdarzył się taki przypadek, że zarówno odjemnik jak i różnica były równe 25. Jaś twierdzi, że odjemna jest w takim razie równa 50. Małgosia uważa, że odjemna jest równa 0. Kto z nich ma rację?

Jaś

Małgosia

Answer explanation

Media Image

Zgodnie z naszym zadaniem:

25 to odjemnik

25 to różnica

Zatem odjemną jest 50, ponieważ:

50-25=25

4.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

10 mins • 1 pt

Kasia, Monika i Kacper poszli zbierać jabłka. Kasia zebrała dwa kosze jabłek po 32 jabłka w każdym koszu. Monika zebrała cztery skrzynki jabłek, a w każdej skrzynce ułożyła po 16 jabłek. Kacper wszystkie zebrane jabłka ułożył w ośmiu rzędach po dziewięć sztuk w każdym rzędzie. Które dziecko zebrało najwięcej jabłek?

Kasia

Monika

Kacper

Wszyscy po tyle samo

Answer explanation

Kasia 2 * 32 = 64

Monika 4 * 16 = 64

Kacper 8 * 9 = 72

5.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

10 mins • 1 pt

Pani Maria kupiła w sklepie cztery kubki po 7zł każdy oraz cztery talerze za które zapłaciła łącznie 12zł. Jeśli zapłaciła za zakupy banknotem 100zł, to ile reszty otrzymała?

24zł

60zł

70zł

81zł

Answer explanation

4 kubki po 7zł to 4 * 7zł =28zł

4 talerze za 12zł

100 zł - 28zł - 12zł = 60zł

6.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

10 mins • 1 pt

Pan Jacek kupił dwa kartony ryz papieru, po cztery ryzy w każdym kartonie. Ile kosztowała jedna ryza papieru, jeśli Pan Jacek zapłacił 100zł i otrzymał 4zł reszty?

Mniej niż 10zł

12zł

16zł

24zł

Answer explanation

Pan Jacek kupił dwa kartony ryz papieru, po cztery ryzy w każdym kartonie. Zatem kupił:

2 * 4 = 8 ryz papieru

Pan Jacek zapłacił 100zł i otrzymał 4zł reszty. Czyli zapłacił 100zł - 4zł = 96zł

Jedna ryza papieru kosztowała

96zł : 8 = 12zł

7.

FILL IN THE BLANK QUESTION

10 mins • 1 pt

W czasie wakacji Łukasz był na obozie 15 dni, a u babci o 8 dni dłużej. Ile dni Łukasz był u babci?

Answer explanation

Ile dni dłużej sugeruje dodawanie, zatem

15 + 8 = 23

Create a free account and access millions of resources

Create resources
Host any resource
Get auto-graded reports
or continue with
Microsoft
Apple
Others
By signing up, you agree to our Terms of Service & Privacy Policy
Already have an account?