Repàs U7i8

Repàs U7i8

20 Qs

quiz-placeholder

Similar activities

End of 9 Weeks Test

End of 9 Weeks Test

KG - University

20 Qs

Repaso teórico Photoshop

Repaso teórico Photoshop

KG - University

15 Qs

8º 2P REPASO

8º 2P REPASO

8th Grade

20 Qs

Etologia p

Etologia p

KG - University

15 Qs

Quiz réservation et contractualisation GRCT

Quiz réservation et contractualisation GRCT

University

20 Qs

KUIS PAI

KUIS PAI

KG - University

20 Qs

History of Africa Review

History of Africa Review

KG - University

20 Qs

Repàs U7i8

Repàs U7i8

Assessment

Quiz

others

Practice Problem

Easy

Created by

Mar Rigo

Used 3+ times

FREE Resource

AI

Enhance your content in a minute

Add similar questions
Adjust reading levels
Convert to real-world scenario
Translate activity
More...

20 questions

Show all answers

1.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

30 sec • 1 pt

Media Image

Si volem destinar un estant a un producte nou i tenim 2 opcions d'igual preu i marge de benefici, ens convé més:

El producte que sigui més voluminós (envàs gran)

El producte menys voluminós (envàs petit)

2.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

30 sec • 1 pt

Media Image

En la classificació ABC dels productes, els productes que menys contribueixen als beneficis del negoci són els de la categoria:

A

B

C

3.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

30 sec • 1 pt

Els proveïdors ens poden cobrar un recàrrec comercial, per exemple, per un servei de transport urgent.

Vertader

Fals

4.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

30 sec • 1 pt

Media Image

Les comandes sempre es fan per mitjà informàtic, a través d'un sistema de reposició automàtica.

Vertader

Fals

5.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

30 sec • 1 pt

Media Image

Si el preu d'un producte son 3 € però ens descompten el 10 %, quan haurem de pagar?

0,3 €

2,7 €

2,9 €

3,3 €

6.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

30 sec • 1 pt

Si el preu d'un producte son 3 € però ens descompten el 10 %, quin tipus d'incentiu ens estan aplicant?

Descompte comercial

Ràpel

Bonificació

7.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

30 sec • 1 pt

Si un proveïdor ens fa una oferta de 12 + 3 caixes d'un producte de preu de 2 €, quin serà el cost unitari net després d'aplicar l'oferta?

1,6 €

24 €

30 €

Create a free account and access millions of resources

Create resources

Host any resource

Get auto-graded reports

Google

Continue with Google

Email

Continue with Email

Classlink

Continue with Classlink

Clever

Continue with Clever

or continue with

Microsoft

Microsoft

Apple

Apple

Others

Others

Already have an account?